Trailerová hudba pro Bohemia Interactive

Arma Reforger 1.0 Release

Výroba hudby k prakticky neexistujícímu traileru je vždy nesnadný úkol. Je potřeba mít určitý plán, který se postupem času upravuje ve střihu, ale celkový scénář by se moc lišit neměl.

První nástřel verze hudby byl příliš symfonický (klasicky – filmově) a tak mi trvalo trochu déle nastavit si nějakou určitou ideu jak udělat hudbu co nejlépe. Některé důležité hudební elementy se však vždy sami objeví a projeví bez velkého přemýšlení. A je potom radost, když se to děje samo. 🙂
Přehození z 6/8 rytmu (pocitově na 2) na 3/4 (pocitově na 3) je tak v tomto případě dané překvapení jak rytmické tak i emocionální.

O krásnou spolupráci na živém nahrávání hudby do traileru první oficiálně vydané verze Arma Reforger (zatím byla v early access fázi) jsem se dělil s mým kamarádem a kolegou Kubou Kadečkou, který natáčel bicí ve studiu Faust, elektrickou kytaru zase u sebe doma natáčel taktéž můj dlouholetý kamarád a skvělý hudebník Tomáš Pecka.

Arma Reforger 1.0 Trailer V2 Music

Arma Reforger: Health System

Hudba k Health System Traileru měla být úplně jiná než mé další symfonické trailery. Mnoho času jsem přemýšlel nad tím, jak to udělat tak abychom využili předdomluvené smyčcové kvarteto (v našem případě úžasný Epoque Quartet), jelikož se natáčela i další trailerová hudba k Enviroment Updatu, který složil Jan Dušek a zorchestroval a upravil můj kamarád a kolega Jan Vašina.

Pro tento případ jsem tedy zkusil nahrát veškeré věci i efekty pomocí vlastního violoncella a jelikož používám pro nahrávání Zoom H2n, je možnost natáčet přímo do 4 kanálu. Je potom mnohem lepší možnost míchání a upravování prostorovosti jak pro 5.1, které jsme sice nevyužili, ale v mém případě jsem využil toto nastavení ve stereu jako binauralní efekt.

Arma Reforger Health System V4 Music

Ylands Update 2.0

Hudbu k Ylands složil Varhan Orchestrovič Bauer a je vždy na prvním místě říci, že se u něj jedná o krásnou práci. Byl jsem požádán udělat hudbu k traileru Update 2.0. Po dlouhé diskuzi jsme se nakonec domluvili na stylu ala Indiana Jones s tím, že by zde mělo zaznít i dané Varhanovo téma.

V traileru se objevuje i téma z Jaws, takže si fanoušci Johna Williamse přijdou na své 🙂

Ylands Trailer V2 Music