Jak vytvořit vlastní soundbanku pro NI Kontakt Player

Tutoriál

Tento tutoriál je určen výhradně pro Windows.
Ze všeho nejprve si vytvoříme registrační soubor (registr), který pojmenujte např. OwnBank.reg
Vytvoříte ho např. v Notepadu nebo PSPadu, když vytváříte nový soubor, tak při uložení dáte v roletovém menu Typ souboru – Všechny soubory (*.*).

Do souboru vložíme text:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Native Instruments\Content]
“k2lib0111″=”OwnBank”
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Native Instruments\OwnBank]
“ContentDir”=”C:\\OwnBank”
“Visibility”=dword:00000003
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Native Instruments\OwnBank] “UserRemoved”=dword:00000000
“UserListIndex”=dword:00000000

Přičemž třetí řádek obsahující název k2lib0111 je ID název vaší banky. Tedy zapsaná hodnota se dá vysvětlit jako Kontakt 2 knihovna má číslo 0111. Toto číslo, pokud si budete chtít udělat více banek, musí být jiné. Také jméno vaší banky musí být různé. A nejlépe si takto upravte název hned. např. já si ho změním na Scoring Claves, jelikož jsem si nahrál pár zvuků symfonických dřívek (claves) a chtěl bych je použít do Sibelia pomocí NI Kontaktu.

Čtvrtý řádek obsahuje název složky registru banky. Nejlépe uděláte když za SOFTWARE\Native Instruments\ dáte název, jaký jste si zvolili v minulém bodě.

Pátý řádek ukazuje na přesnou cestu k vaší bance. Pokud jí hodláte mít např. na externím disku, pak zadejte např. H:\\Scoring Library\\Scoring Claves. Je opravdu nezbytné abyste v delší cestě do adresáře vypsaly zpětná lomítka po dvou a na konci nedělali lomítka žádné, jinak program po otevření nenajde cestu.

Sedmý řádek je podobný jako čtvrtý, Pouze zapisuje hodnotu jen pro jednotlivého uživatele.

Pokud jste takto udělali, pak soubor uložte a dvakrát na něj klikněte. Mělo by se vám zobrazit informační okno s varováním, že přidáváte hodnoty do registru, takže jestli je chcete opravdu přidat. Potvrďte. Vyběhne další okno, že vaše hodnoty byly zapsány. Klikněte na Ok a otevřete Kontakt Player, nebo Kontakt.
A naše první banka je na světě. No jo, ale co teď? Jak tam přidám nástroje? Je to též jednoduché. Ve vytvořené složce, kde je umístěna banka přidejte novou složku s názvem Instruments. Tam můžete vkládat další složky a nástroje dle vašeho uvážení. Pro rýpaly samozřejmě dodám, že lze též vytvořit i složku Multis, kam můžete ukládat soubory z vícero nastavených nástrojů najednou.

Na závěr jsem vám připravil ještě perličku ve formě obrázku, který se vám bude zobrazovat v Kontaktu s vaší bankou. V tabu Ke stáhnutí si můžete stáhnout balíček, ve kterém naleznete předpřipravené soubory včetně Photoshop souboru, ve kterém můžete vytvořit svůj vlastní obrázek pro vaši banku. Při ukládání v souboru nezapomeňte vypnout dvě horní vrstvy v nichž je šablona pro orientační náhled, jak bude výsledek vypadat. Soubor uložte přímo do složky banky a typ můžete nechat .jpg. Výsledek vypadá takto:
V dalším díle se budu zaměřovat na tvorbu a import banky v prostředí Mac OSX

Ke stáhnutí

FAQ

  • Pokud jste při zapisování udělali chybu v cestě do adresáře banky a ani po znovuvypsání a přidání hodnot do registru se nic nestalo, nezoufejte. Stačí pouze v adresáři vaší banky vytvořit prázdný soubor OwnBank_info.nkx (to podtržítko a info.nkx je velice důležité, v mém případě Symphonic Claves_info.nkx) a v Kontaktu u vaší banky kliknout na tlačítko Locate a Browse for folder a zde si vyhledáte složku kde jste vytvořili váš info soubor banky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..