Vesna projekt

21.11. 2018 v Obecním domě v Praze
proběhnevelký koncert kapely VESNA.
Účinkuji zde jako dirigent.

Vesna je prvotně hudební projekt, který byl stvořen českou písničkářkou Patricií. Zachycuje styl moravského folklóru a však v mnohem modernějším pojetí. Celá série dvanácti písniček silně rezonuje mythickou energií, která je vtělena do čtyřech postav ztvárňující jaro (Vesna), léto(Živa), podzim(Chors) a zimu (Morana). Na tomto projektu spolupracuji jako aranžér, orchestrátor a dirigent.

Práce na aranžích trvala s přestávkami 6 měsíců od poloviny roku 2015. Sestava kapely čítá 8 členů (zpěv, klavír, cimbál, basa, bicí, flétna, klarinet, housle). Některé skladby jsou aranžovány pro menší obsazení, v některých si zahrají všichni. První oficiální koncert měl premiéru v JazzDocku 2.1.2016, kde zaznamenal úspěch.
Jelikož rok 2016 byl pro Patricii rok studií na Berklee College Of Music ve španělské Valencii, kapela měla rok odpočinek, aby nasbírala energii na natáčení základních 4 písniček v Hostivařském studiu se smyčcovým orchestrem ČNSO a pozdější koncertování po Moravě. Zpěvy a další nástroje jako kytara, dudy a perkuse se natáčely přímo ve studiu na Berklee, kde jsem byl přizván jako zvukař a hudební režisér.

18.5.2017 v prostorech Hauch gallery v Karlíně se koná oficiální představení prvního videoklipu Morana mimo jiné se dočkáte i multi-žánrové performance. Večerem bude provázet Jolana Voldánová a mezi účinkujícími uvidíte Marii Doležalovou, violoncellistku Terezii Kovalovou a další.

  1. Struno LamStruno Lam says:

    :O wat?! Wow! Gratuluji k úspěchu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..