Bio

Již od raného dětství mám obrovskou zálibu v hudbě. Vždycky jsem užasl s jakou jedinečností se tvoří jednotlivé tóny přes melodie, akordy až k samotnému celku a celému zvuku. Od malička jsem zkoušel hrávat na nejrůznější nástroje. Zobcovou flétnou počínaje, přes kytaru, bicí, perkuse, violoncello, atd. Nyní účinkuji ve Filmové filharmonii a Pražském filmovém orcherstru. Filmovou hudbu jsem začal poslouchat od svých 10ti let, kdy jsem dostal první walkman s nahrávky Lion King a Jurský park. Od té doby mne vedl hlas ke kompozici. Vystudoval jsem chemickou průmyslovou školu se zaměřením na farmacii. Ale ihned po ukončení jsem nastoupil jako grafik a webový kodér do pracovního procesu.

Spolupracuji se studenty vyšších ročníků Ježkovy konzervatoře jako hráč na perkuse, či tympánista a aranžér. Mimo to skládám a aranžuji skladby pro kvartety, jazzové tria, big bandy,  akustické kapely, orchestry.  Za krátkou dobu mého uměleckého života jsem poznal mnoho skvělých talentovaných hudebníků i skladatelů a dokáži nyní říci, že praxe v orchestru mne dala zcela nový rozhled a způsob práce v hudebním odvětví.

Nechť nás hudba spojuje.

Vytváření partitur, jejich přepis do elektronické podoby, notopisectví, atd. mne zaujaly na tolik, že jsem je začal studovat hlouběji. Jelikož rád pomáhám a radím studentům i některým profesionálům s notopisem na PC, zaregistroval jsem, že zde chybí dobrý český software určený k notaci. Jeden z nich byl Sibelius, který jsem si velice oblíbil a zasadil jsem se o vytvoření české lokalizace. Díky Jaroslavu MusiloviDISKu a Martinu Grobárovi se podařilo počeštit Sibelius 6. Díky tomuto kroku jsem zaznamenal nespočet kladných hodnocení a věřím, že nadále bude tento skutek prohlubovat a zlepšovat kompozici i výuku mnoha studentům i profesionálům.

Mým velkým snem je pracovat jako skladatel filmové a scénické (i muzikálové a baletní) hudby pro kvalitní filmové snímky a originální představení. Během minulých let jsem měl možnost spolupracovat na mnoha filmových projektech jako je amatérský film Babička aneb jak to bylo doopravdy, dvou kanadských filmech Against the WildAgainst the Wild 2: Survive the Serengeti, a jako orchestrátor Anděl Páně 2. Spolupracuji s profesionály v českém hudebním světě jako např. s Jaroslavem Krčkem, Varhanem O. Bauerem, Ondřejem Brzobohatým, zpěvačkou Patrícií, atd.